13 березня 2025 року ми, студенти першого курсу спеціальності «Агрономія» та «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», у межах вивчення дисципліни «Етнокультурологія» відвідали «Музей рідкісної книги імені Г. П. Васильківського».
У Чернігівській області це єдиний Музей книги, який на професійному рівні комплектує колекції унікальних старовинних видань ХVІ – початку ХХ ст., веде роботу по їх дослідженню, збереженню та реставрації. Музей було створено 1985 року з ініціативи тодішнього ректора Ніжинського державного педінституту Ф. С. Арвата на базі унікальних книжкових зібрань університетської бібліотеки – однієї з найдавніших наукових книгозбірень України.
Ця екскурсія дала нам унікальну можливість побачити безцінні видання та більше дізнатися про історію книгодрукування — від давнини до сучасності. Екскурсовод цікаво та доступно розповів про процес створення книг у різні епохи, а також ознайомив нас з історією самого музею та видатними особистостями, які відвідували місто Ніжин.
Особливо всіх нас вразила історія про події Другої світової війни та двох жінок, працівниць бібліотеки, які під час німецької окупації залишилися доглядати за книгозбірнею й виконали надзвичайно важливу місію — врятували книги від знищення окупантами. На знак вдячності їхні портрети розміщені при вході до основної частини музею.
Ця екскурсія ще раз нагадала нам, що книги — це не лише джерело знань, а й важлива частина історії, яку потрібно зберігати для майбутніх поколінь. Подвиг жінок, які захистили бібліотеку, вчить нас відповідальності, відданості та необхідності оберігати культурну спадщину. Минуле, закарбоване у друкованому слові, дає нам цінні уроки, які варто пам’ятати.
Валерія НАДОЛІНА, студентка 1-го курсу,
спеціальність «Агрономія»
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net