Подорож на Фабрику ялинкових прикрас

13 грудня студенти нашого інституту у перерві між іспитами завітали до Фабрики ялинкових прикрас у смт. Клавдієво-Тарасове. Свій початок фабрика бере з 1946 року і була відомою виготовленням керамічного посуду. Тільки через два фабрика повністю змінила напрям виробництва і почала виготовляти іграшки. На території панує святкова атмосфера, а екскурсоводами є ельфи, що не могло не підняти настрій.

Спочатку студенти відвідали склодувний цех в якому побачили, що кожна кулька видувається людиною, а не за допомогою техніки. Цей процес дуже відповідальний, адже робітники фабрики працюють з розпеченим склом, і щоб у майстрів виходила ідеальна іграшка потрібен багаторічний досвід. Екскурсія продовжилася у, так званому, «срібному цеху», де ельфи показали як за допомогою невеликої кількості розчину всередині кульки, яку після того опускають у воду нагріту до 50 градусів, прикраса перетворюється із прозорої у яскраву срібну. Далі іграшки фарбують в однотонний колір за допомогою лаку, а висихають вони під інфрачервоними променями. Після цього етапу студентів відвели у художній цех, де кожна кулька розписується справжніми професіоналами. Всі орнаменти на ялинкових прикрасах виключно ручна робота. Після цього іграшки запаковують у подарункові упаковки і відправляють на підприємства. На жаль, 94% такої продукції експортується у різні країни.

Пройшовши всі етапи виробництва, групі студентів показали музей фабрики, у якому знаходяться іграшки з усіх куточків планети. Кожна іграшка індивідуальна і неповторна. Однією з них є кулька, яких лише 24 у всьому світі. Вони були випущені на 20 річчя компанії Disney і одна подарована Клавдіївській фабриці ялинкових прикрас.

Після закінчення екскурсії студенти відвідали фірмовий магазин і майстер клас, де мали можливість розмалювати свою іграшку. Група залишилася задоволена тим, що хоч на деякий час змогла поринути у дитинство і насолодитися чудовою атмосферою свята і наближення Нового року.

Анна Бережняк, асистент

   

Скриньки довіри. Шановні студенти та співробітники! В ​навчальному корпусі інституту постійно діють скриньки довіри, в яких Ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи інституту. Всі ваші звернення будуть розглянуті керівництвом інституту.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net