Підвищення рівня фінансової грамотності здобувачів вищої освіти

2 жовтня в рамках вивчення дисципліни «Фінанси, гроші і кредит», «Фінанси і фінанси підприємства» була організована екскурсія студентам груп БО 171, БА 171, БА 181 до Музею грошей Національного банку України.

Музей грошей – культурний центр й освітня платформа, діяльність якої спрямована на висвітлення історичних аспектів та підвищення рівня фінансової грамотності населення. Музей офіційно відкрито 24 березня 2004 року, проте формування колекції розпочалося ще в 1989 році. Сьогодні вона налічує понад 13 000 експонатів.

Експозиція Музею грошей НБУ розповідає про грошовий обіг на українських землях з давніх часів до сьогоднішніх днів. Яскраві, колоритні вітражі музею ілюструють найважливіші віхи історії України, що відображені на стендах та у вітринах нумізматичним матеріалом. Це зокрема домонетні форми грошей (доба бронзи і Трипільська культура), гроші періоду Київської Русі, козацької доби, Української Народної Республіки 1917–1920 рр. та сучасної України.

Головна мета експозиції – розповісти про зародження і розвиток фінансово-грошових відносин на території України з найдавніших часів до сьогодення.

Протягом екскурсії студенти дізналися про Національний банк й історію його будівлі, зародження грошового обігу на території України, побачили повну колекцію пам’ятних монет незалежної України.

Інна Дворник,
к.е.н., старший викладач кафедри аграрної економіки

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net