Перший день семінарів із забезпечення якості освітнього процесу

Поки студенти відпочивають на канікулах, викладачі мають чудову нагоду переключити свої сили на підвищення свого професіоналізму, обмін досвідом та самоосвіту.

10 січня в інституті відбувся першій день семінарів науково-педагогічних працівників, мета яких – покращення якості освітнього процесу.

У вступному слові директор інституту Василь Лукач наголосив на тому, що вищу освіту чекають зміни: це і нові підходи до фінансування, упровадження грантів для вступників, реорганізація системи освіти в цілому. Тож в умовах непростих викликів всьому колективу потрібно працювати злагоджено, наполегливо, результативно.

Ірина Демчук, заступник директора з навчально-виховної роботи, розповіла про функціонування системи внутрішнього забезпечення якості освіти в інституті, особливостях формування вибіркової складової освітніх програм та важливість постійної співпраці зі стейкхолдерами.

Доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Наталія Леміш наголосила на важливості дотримання принципів академічної доброчесності як запоруки надання здобувачам якісних освітніх послуг, зупинившись на аналізі положень нового проекту Закону «Про академічну доброчесність» (№10392 від 08.01.2024); надала практичні поради з методології наукового пошуку, звертаючи увагу на необхідності навчання здобувачів користування повнотекстовими, реферативними базами даних, репозитаріями) та оформлення академічних текстів (робота з генераторами посилань, бібліографічними менеджерами тощо) з дотриманням вимог академічної доброчесності. Окремо зупинилась на проблемах порушення авторського права та можливих шляхах їх вирішення, а також на потребі розробки чітких вимог до оцінювання усних та письмових відповідей здобувачів освіти.

Досвідом удосконалення освітньої програми та заповнення відомостей самоаналізу поділився гарант ОП "Агрономія", завідувач кафедри агрономії Андрій Семеніхін. Він детально зупинився на питаннях формування додаткових результатів навчання та компетентностей студентів, побудові структурно-логічної схеми та матриць відповідностей.

Про організацію виїзних практичних занять студентів-агроінженерів доповідав завідувач кафедри агроінженерії та транспортних технологій Микола Ікальчик. Заняття проводилися викладачами кафедри на провідному підприємстві області – СТОВ "Інтер" та навчально-науково-виробничому підрозділі інституту, студенти змогли ознайомитися з усіма технологічними процесами: від передпосівної обробки полів до збирання врожаю та заготівлі силосу.

Доцент кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Вячеслав Герасименко розповів про методику організації екскурсій на виробництво та їх роль у становленні студентів як фахівців на прикладі здобувачів освітньої програми "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка".

Дякуємо всім учасникам за плідну роботу!

Ірина Демчук, заступник директора
з навчально-виховної роботи

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net