Культурний розвиток

Художній керівник інституту Гніденко Анжела Олександрівна

 
     Нині в інституті діють гуртки художньої творчості, які сприяють культурному розвитку та формують у студентів високий рівень виконавської майстерності:

Художній керівник інституту -

Гніденко Анжела Олександрівна

 
Хор "Народне джерело"

     Метою діяльності даного колективу є популяризація українського народного та хорового мистецтв. Нині учасниками хору є близько 40 студентів. За час свого існування хор «Народне джерело» взяв участь у багатьох регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і фестивалях, оглядах художньої самодіяльності, фестивалях народної творчості, побував із концертами в багатьох населених пунктах області.

     У репертуарі колективу – хорові твори українських та зарубіжних композиторів минулого й сучасності, обробки українських народних пісень, створені на основі народної творчості чернігівського краю.
 
Фольклорний ансамбль «Барви поля»

     «Барви поля» створені з метою ознайомлення молоді з фольклором рідного краю. Репертуар колективу складається в основному з обрядових пісень  (колядки, веснянки, великодні, петрівські, купальські, жнивські та  весільні пісні). Виступи даного колективу ніби занурюють глядачів у атмосферу українських обрядів і звичаїв, духовно збагачують студентську молодь.

 
Вокальний ансамбль дівчат «Співаночка»
     Саме дівочий с клад даного колективу дозволяєж виконувати прекрасні твори – справжню жіночу лірику, говорити з глядачем про те, про що може сказати тільки майбутня матір, берегиня свого роду. Тому і стали такими популярними виступи даного колективу у стінах навчального закладу та на концертних майданчиках міста.
 
Гурток вокального співу
     Розвиток вокальних даних своїх підопічних – основна мета  гуртка вокального співу. В результаті індивідуального підходу, ретельного підбору репертуару та наполегливій праці учасники даного гуртка неодноразово стають лауреатами та переможцями обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. А також постійно радують глядачів під час святкових концертів.
 
Гурток художнього читання

     Вихованці даної студії майстерно оволодівають навиками художнього читання, дикторської вимови. Учасники гуртка – постійні ведучі загальноінститутських концертів, звані гості на міських заходах. Окрім того творчий підхід до даних занять дозволяє виходити на новий рівень – театрального художнього читання, коли завдяки лише майстерності слова на сцені відбувається справжнє театральне дійство.

 
Ансамбль танцю «Перлина Полісся»
     Учасники даного колективу абсолютно різнопланові по суті як і репертуар. У когось за плечима ціла історія хореографічного минулого, хтось прийшов на репетицію вперше у стінах інституту. Та завдяки постійним професійним репетиціям дуже скоро під час виступів ця різниця непомітна. Колектив виконує народні, бальні, академічні композиції, які завжди мають яскравий сюжет та забарвлені неперевершеним артистизмом танцівників.
 
Ансамбль «Троїстих музик»

     Надзвичайно високим рівнем виконавської майстерності відрізняється даний колектив. У його складі суто народні інструменти, що надають гурту унікального колориту. «Троїсті музики» – прикраса будь-якого концерту, без них не обходяться традиційні виступи в народному жанрі, яким приділяється значна увага в інституту.

 
Студія сучасного танцю «Astrum»
     Студія "Аструм" на базі інституту була організована у 2009 році Олександром Бобирем. Заняття проводяться в таких стилях: хіп- хоп, хаус, крамп, сі-вовк. На уроках насамперед увага приділяється базі кожному із стилів, музичності, фрістайлу – тому без чого немає справжнього танцю, Звичайно велика увага приділяється і хореографії та підготовці до різних танцювальних шоу.
     Нині  студією керує Бобир Юрій Олексійович. Викладають:  Аліна Хомич, Паша Завіралов, Максим Гуцик та Ангеліна Таран. Учасники студії з радістю поділяться з кожним бажаючим своїм досвідом і знанням і допоможуть поринути у світ танцю і реалізувати себе як танцюриста, знайти в танці своє власне "Я".
 

Драматичний гурток «Феєрія»

    Студентський драматичний гурток створений за ініціативи студентського самоврядування. Репертуар визначають самі студенти: від жартівливих сценок до трагічних п’єс, які змушують публіку в залі завмирати. Драматичний гурток – прекрасна можливість віднайти у собі нові таланти і спробувати себе у ролі справнього актора.
 

Склад кафедри

КВН-рух

     КВН – є яскравою сторінкою в художній самодіяльності інституту. Це молодіжний рух, який щороку поповнюється новими талантами. В інституті постійно проводяться розіграші кубку КВН інституту. Збірна команда гідно представляє честь навчального закладу на міських, обласних та всеукраїнських турнірах, демонструючи високий рівеь майстерності в жанрі гумору.
 
 
 
 
     Відвідування гуртків і участь у різноманітних масових заходах: концертах, фестивалях, тематичних вечорах – налагоджують  міжособистісні стосунки, породжують  упевненість студентів у собі й дарують їм відчуття єдності – якості, які вкрай необхідні для успіху в житті.
     Кожен колектив художньої самодіяльності періодично готує звітні концерти, прем’єри вистав, вечори відпочинку, відкриті заняття тощо.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net