Книжкова виставка присвячена Дню захисника України

14 жовтня українці святкують одразу чотири свята: Покрови Божої Матері, День українського козацтва, День створення Української повстанської армії та День захисника України. Всі ці свята виникли послідовно і пов’язані одне з одним.

В українській традиції Покрова тісно переплітається з ідеями захисту від ворогів. За легендами, ще князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері.

Божа Матір вважалася покровителькою українського козацтва, а 14 жовтня був одним з найважливіших днів для козаків, коли вони проводили ради, де вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

14 жовтня також вважається днем створення Української повстанської армії. Можна простежити певний символічний зв’язок між козацькими традиціями та заснуванням у цей день УПА, сили хоча й неоднозначної в історії України, але покликаної боронити її незалежність.

14 жовтня 1943 року також трапилась не рядова подія в перебігу Другої світової війни. У цей день сильно укріплений Запорізький лівобережний плацдарм, на який німці покладали великі надії, перестав існувати. У результаті німецька армія втратила ключові позиції, з яких збиралася контратакувати радянські війська на Лівобережжі.

Отож, нам дійсно є що святкувати 14 жовтня і цей день справді належить захисникам нашої Батьківщини.

До 14 жовтня бібліотека Ніжинського агротехнічного інституту підготувала книжкову виставку, присвячену українським військовим, якими вони були протягом століть. Серед експонованих документів читач зможе знайти історію українського козацтва, історію офіцерського корпусу армії УНР та історію подвигів сучасних захисників України.

Наталія Гордіна,
завідувач бібліотеки

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net