17 квітня 2024 року до Дня охорони праці в інституті був проведений інформаційний захід на тему: «БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ. ПРАВОВІ АСПЕКТИ».
Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади – до проблеми безпеки людини на робочому місці, відзначають День охорони праці.
З історією започаткування Дня охорони праці присутніх ознайомив студент 2 курсу факультету інженерії та енергетики Кіріл Одосовський.
Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками у 1989 році. У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений у 2003 році. Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.
В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/200, проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.
З правовими аспектами в галузі охорони праці студентів та співробітників ознайомив провідний юрисконсульт інституту Олександр Грабовецький.
Державна політика в галузі охорони праці визначається Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.
Головними принципами державної політики в галузі охорони праці в Україні є:
Працівники несуть відповідальність за порушення законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань охорони праці відповідно до Закону України “Про охорону праці”:
Про організацію роботи служби охорони праці в інституті, проведенням заходів щодо святкування Дня охорони праці, присутніх ознайомила начальник відділу охорони праці Тетяна Федорина.
Проведення нашого заходу спрямоване на підвищення рівня обізнаності суспільства з питань охорони праці.
Активна життєва позиція кожного громадянина у реалізації принципу пріоритетності охорони життя та здоров’я працівників перед будь-якими результатами професійної діяльності передбачає формування мотивації щодо посилення особистої відповідальності за власну та колективну безпеку, засвоєння теоретичних знань та здобуття практичних вмінь із забезпечення здорових та безпечних умов праці у різних сферах професійної діяльності.
Головними завданнями служби охорони праці в інституті є:
У програмі святкування Дня охорони праці наступним заходом заплановане 24 квітня 2024 року навчання з пожежної безпеки.
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net