22 квітня в інституті відбувся науково-практичний семінар «Енергоефективність в агропромисловому виробництві та комунальній сфері», присвячений 130-й річниці від дня заснування ВП НУБіП України "Ніжинський агротехнічний інститут". Захід об’єднав фахівців енергетичної галузі, представників місцевої влади, викладачів та студентів.
У вступному слові директор інституту Василь Лукач наголосив на важливості впровадження енергоефективних технологій у сучасному аграрному виробництві та комунальній сфері та розповів про досвід та отримані практичні результати від впровадження гібридної сонячної електростанції потужністю 11 кВт у виробничу і освітню діяльність інституту.
Доповнив виступ директора заступник з навчально-науково-виробничих питань та інноваційної діяльності Андрій Івановський, розповівши про наукове обґрунтування заходів із енергозбереження та їх впровадження у навчально-науково-виробничому підрозділі інституту – основній базі практик студентів.
Модератор семінару, завідувач кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки Роман Калініченко доповів про наукові надбання кафедри щодо інноваційного застосування електротехнологій в аспектах підвищення енергоефективності сільськогосподарського виробництва та вирішення проблеми базового електроспоживання для СЕС.
Далі виступали запрошені гості.
Геннадій Тараненко – начальник відділу економіки виконавчого комітету Ніжинської міської ради, акцентував увагу на роботі міської влади щодо залучення інвестицій, зокрема міжнародних, у сферу енергетичної безпеки Ніжинської ОТГ.
Денис Ворона – начальник сектору енергоменеджменту та енергоефективності відділу економіки, поділився досвідом безпосередньої реалізації проектів з енергогенерації у Ніжинській громаді і подальшими планами щодо підвищення енергоефективності комунальних підприємств.
Андрій Кирієнко – головний енергетик КП «Ніжинське управління водопровідно - каналізаційного господарства» (випускник НАТІ 2005 р.) розповів про успішне впровадження на об’єктах підприємства пристроїв плавного пуску та частотних перетворювачів для потужних електродвигунів (до 140 кВт) що разом з удосконаленням технологічних регламентів роботи електрообладнання дозволило знизити споживання електроенергії більш ніж на 20%.
Максим Шадура – головний енергетик ТОВ «Ніжин хліб» (випускник НАТІ 2011 р.), поділився власним досвідом виготовлення та застосування пристроїв компенсації реактивної потужності, завдяки чому підприємству вдалося скоротити оплату за реактивну енергію на понад 90%.
Олександр Чепурний – головний енергетик ПП УКРАГРОТРАНС (випускник НАТІ 2011 р.), детально розповів про енергогосподарство підприємства, де безперебійне електропостачання має критичне значення для інкубаторної станції та олієпереробної лінії. На підприємстві функціонують дві сонячні електростанції (120 і 100 кВт), а також резервні дизельні генератори з системами АВР, що забезпечують стабільну роботу навіть за умов аварійних відключень. У теплий період року СЕС покривають до 70% потреб підприємства.
Тарасенко Віктор Олександрович – головний енергетик ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» (випускник НАТІ 2023 р.), зазначив що підприємство є найбільшим у Ніжинському районі, здійснювати управління його сучасним автоматизованим енергогосподарством надзвичайно відповідально, адже це основа виробництва, що працює цілодобово. Інноваційною особливістю енергосфери підприємства є наявність трьох сучасних когераційних установок сумарною потужністю більше 4МВт, що повністю покривають енергопотреби комбінату, а надлишки електроенергії реалізуються на енергоринку.
Активну участь в обговореннях взяли декан факультету інженерії та енергетики Володимир Василюк та викладачі кафедри Анатолій Кушніренко, В’ячеслав Герасименко та Валерій Лементарьов.
Не залишилися осторонь і студенти випускної бакалаврської групи Дмитро Телевний, Віктор Рудько, Ярослав Мазур, Олег Шевцов, які мали змогу почути практичні кейси з досвіду фахівців галузі та отримали запрошення екскурсійно відвідати представлені підприємства з можливим подальшим працевлаштуванням після завершення навчання.
Семінар став платформою для ефективного обміну знаннями та досвідом між освітою, наукою, виробництвом і місцевою владою. Обговорені теми вкотре підтвердили необхідність продовження інтеграції досвіду інноваційних рішень у сфері енергоефективності задля сталого розвитку Ніжинського регіону.
Роман Калініченко, завідувач кафедри
електроенергетики, електротехніки та електромеханіки
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net