Екскурсія на виробництво: вивчаємо технологію

5 жовтня студенти спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» разом з викладачем кафедри агрономії Інною Брюхачовою отримали можливість закріпити та поглибити теоретичні та практичні знання, відвідавши молочно-товарну ферму «Красносільська».

МТФ «Красносільська» Борзнянського району – високотехнологічне підприємство з майже 1600 дійних корів. Усі виробничі процеси в господарстві цілодобові. Надої на одну корову складають близько 25-ти літрів, та головне, виявляється, не кількість, а жирність молока, бо з нього виготовляють дорогі сорти сирів. Кожна тварина має державний номер та чіп, і коли заходить до доїльного залу, за допомогою антени зчитується вся інформація. Кормовою базою підприємство забезпечує себе самостійно.

Дмитро Свист провів пізнавальну екскурсію фермою під час якої студенти побачили процес доїння, тип доїльної установки «Паралель». У цей доїльний зал корів запускають групами з накопичувальної зони в різні боки: групи корів, що рухаються з корівника в доїльний зал, а також навпаки, безперервно чергуються. Від моменту доїння (молоко під час доїння корів одразу надходить до молокопроводу і транспортується для подальшого очищення та охолодження в холодильнику) до моменту його реалізації.

Студенти побачили процес відтворення поголів’я ВРХ (для отелення корів і утримання новонароджених телят на фермі облаштовано родильне відділення, де створені необхідні умови для нормального перебігу родів, післяродового періоду і вигодовування здорових телят).

Потім за допомогою ультразвукового аналізатора молока студенти навчилися визначати якісні показники молока, а саме наявність доданої води і її кількість, рівень соматичних клітин в молоці, кислотність, процентну кількість білка і жиру, вміст лактози, щільність і температуру продукту та сухий знежирений молочний залишок (СОМО).

Щиро дякуємо керівництву молочно-товарної ферми «Красносільська» за надану можливість ознайомитись з виробничими процесами в тваринництві, тому що дуже корисно не лише вивчати теорію, але й побачити усе на практиці.

Інна Брюхачова,
старший викладач кафедри агрономії

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net