Екскурсія до музею авіації

20 вересня, відповідно до плану роботи куратора, що передбачає розширення світогляду студентів, підвищення їх культурного рівня, було організовано екскурсію для студентів груп БО171 та БА171 до Державного музею авіації України ім. О.К. Антонова – наймолодшого і, разом з тим, найбільш історико-технічного музею країни.

Музей був створений в 2003 році, увінчавши своїм відкриттям найбільшу дату – 100-річчя світової авіації. Він розмістився на території колишньої навчально-авіаційної бази (нині НАУ), а віднесені до неї літаки стали ядром його колекції. Втім, розпочавши всього з 30 бортів, сьогодні Жуляни володіють експозицією вже в майже 70 літаків і вертольотів.

Під час екскурсії студенти розгадали таємничі абревіатури, які зустрічалися всюди: «Ан» – це скорочення від прізвища Антонов, «Як» – від Яковлєв, літаки «Ту» і «Су» створили Туполєв і Сухий, а «МіГ» – це співпраця Мікояна та Гуревича. Авіаконструктори Камов та Ілюшин увічнили себе в літальних апаратах серії «Ка» та «Іл».

Серед експонатів особливо запам`ятався студентам гелікоптер з кумедною назвою «Хуліган». Він має лише один газотурбінний двигун, який надає «хуліганові» кумедного вигляду. Всіх вразив кремезний Мі-26, який є важкоатлетом серед своїх колег.

Також на власні очі побачили легендарний літак Ан-2, відомий більше як «Кукурузник». Виявилося, що останній експонат використовується не тільки як сільськогосподарський літак, а й спортивний. Крім того цей невеликий літак допомагає перевозити поранених під час військових дій, тому він перебуває і досі на озброєнні військово-повітряних сил багатьох країн світу.

Протягом екскурсії студенти мали змогу не лише ознайомитися з експозицією музею, але й побувати всередині деяких літаків. Зокрема найбільше задоволення екскурсанти отримали від можливості потримати в руках штурвал магістрального пасажирського літака Іл-62, що був створений на початку 60-х років та належить до другого покоління далекомагістральних лайнерів. Кількість пасажирів, що може перебувати на його борту – 186 осіб.

До речі, крім експонатів, представлених у музеї, ми могли спостерігати й діючі літаки, які часто підіймалися в небо зі злітної смуги, розташованої неподалік від музею.

Інна Дворник,
старший викладач кафедри аграрної економіки

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net