Економічна модель сучасності

6 квітня на базі інституту розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Економічна модель сучасності: завдання, виклики, перспективи».

Конференція зібрала наукові доробки понад 300 учасників з 9 країн та 17 областей України. 70 установ та організацій взяли участь в науковому заході. Серед учасників студенти, аспіранти, молоді науковці і досвідчені імениті вчені, що мають власні наукові школи. Привітав гостей заступник директора з навчально-виховної роботи Василь Кулик та побажав всім продуктивної роботи та цікави наукових ідей.

На пленарному засіданні свою наукову доповідь «Роль біоенергетики у розвитку економіки держави» представив директор НДІ економіки та менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування України Микола Талавиря. Він закцентував увагу присутніх на глобальних тенденціях розвитку біоенергетики, відновлювальних джерел енергії.

Далі про надзвичайно актуальне питання фінансової децентралізації та її вплив на розвиток територіальних громад регіонів Українського Полісся доповів завідувач кафедри географії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Миколи Барановський. Питання створення і функціонування об’єднаних територіальних громад є неоднозначним. Хоча фінансова децентралізація сприяла суттєвому зростанню доходів територіальних громад, та поруч з тим об’єднані територіальні громади у більшості випадків не є фінансово самодостатніми і потребують підтримки держави. У регіонах Українського Полісся, як і в Україні загалом, має місце значна диференціація у фінансових ресурсах і структурі власних доходів територіальних громад. Також в ході обговорення було піднято питання неготовності керівництва ОТГ до фінансового та адміністративного менеджменту та необхідності включення в процес навчання саме аграрних ВНЗ.

Надзвичайно цікавий підхід до прогнозування економічних процесів запропонував завідувач кафедри прикладної математики і моделювання інституту Валерій Дубко. Його доповідь «Поява та особливості динаміки макрозмінних у системах з сильною взаємодією» була спрямована на те, щоб продемонструвати тісний взаємозв’язок економіки та математики. Сучасна економічна кібернетика, прогнозування та бізнес-моделювання мають реальні інструменти в прогнозуванні і розробці дієвої економічної моделі, що може використовуватися органами державного управління.

Далі учасники конференції продовжили роботу по напрямах конференції: фінансова система країни: тенденції та перспективи розвитку; стратегія розвитку підприємств, галузей та регіонів; соціальна політика держави: завдання та принципи.

Впевнені, що резолюція учасників конференції сприятиме розробці реально діючої ефективної моделі економіки нашої держави.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net