Діалог з фермерами Південної Африки

13 липня в інституті відбулася зустріч викладачів та студентів з фермери Південно-Африканської Республіки в рамках міжнародної співпраці по вирощуванню квасолі компанії «Dry bean Production» на показово-дослідних ділянках інституту.

Зустріч розпочалася із дискусії за круглим столом «Світовий попит і потенціал України на ринку бобових». Участь у роботу круглого столу взяли начальник управління агропромислового розвитку Ніжинської райдержадміністрації Марія Носенко та виконавчий директор фермерського господарства «Липоврізьке» Валерій Ярмоленко. Презентував навчальний заклад заступник директора з навчально-виховної роботи Василь Кулик, розповівши про міжнародні зв’язки, наукові напрями роботи та діяльність нашого навчального закладу.

Старший викладач кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту Олександр Кушніренко розповів про потенціал України на світовому ринку бобових, а Кріс Клейнелд (Chris Kleingeld), власник компанії «Dry bean Production», поділився досвідом вирощування квасолі в умовах Південно-Африканської Республіки і зазначив, що в харчуванні жителів ПАР квасоля займає вагому позицію, при тому, що в порівнянні до світового обсягу вирощеної (близько 18 млн тон) у самій країні вирощується всього 60 тис. тон.

Діалог круглого столу, насичений питаннями про виробничий досвід закордонних колег, продовжився на полях навчально-науково-виробничого підрозділу інституту, де гості познайомилися з дослідними посівами квасолі. Їхній стан задовольнив досвідчених виробників із ПАР, проте всі чекають на урожай для розуміння можливості вирощування африканської квасолі в Україні.

Також в рамках зустрічі гості познайомилися з посівами основних для інституту культур, а саме пшениці та кукурудзи, та відвідали поля ФГ «Липоврізьке», де гості порівняли технології вирощування кукурудзи, пшениці, соняшнику та сої.

Дана зустріч дала змогу спланувати подальшу співпрацю щодо селекції сортів та використання новітніх технологій вирощування бобових культур, адже щоб отримати новий сорт, потрібно 9-11 років і не менше 16 млн. грн, при цьому обов’язково забезпечити жорсткий контроль якості землі, температурний та водний режим, вплив добрив та засобів захисту рослин.

 

   

Скриньки довіри. Шановні студенти та співробітники! В ​навчальному корпусі інституту постійно діють скриньки довіри, в яких Ви можете залишати свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи інституту. Всі ваші звернення будуть розглянуті керівництвом інституту.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net