Діалог про національну валюту

106 років тому – 1 березня 1918 р. в Житомирі Мала Рада під головуванням Михайла Грушевського прийняла "Закон про грошову одиницю, биття монети та друк кредитових державних білетів", яким запровадила власну валюту, що отримала назву "гривня".

1 березня в світлиці Української державності відбувся круглий стіл "Історія національної валюти України". У вітальному слові Василь Лукач, директор інституту, зазначив, що немає країни без мови, історії, національної свідомості. Жодна держава не може існувати без власної грошової одиниці, яка відіграє ключову роль у фінансовій системі та економіці країни.

Тетяна Шахрай, завідувач лабораторії національно-патріотичного виховання та міжнародних зв’язків у своєму виступі "Гривня як символ незалежності" наголосила на ключових моментах становлення гривні та її важливості як вагомого елементу національної свідомості і культури.

Діана Подобна, студентка факультету агротехнологій та економіки, закцентувала увагу на історії гривні саме за часів незалежності України, а її колега Анастасія Тищенко розглянула ознаки платності українських банкнот та ступені їх захисту. Під час обговорення виступів жваву дискусію викликали питання з використання сучасних технологій у валютному виробництві, розвиток дизайну банкнот та монет.

Усі учасники погодилися, що національна валюта – це не просто засіб платежу, а символ національної ідентичності.

Дякуємо всім учасникам заходу!

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net