День визволення Ніжина: без пам’яті немає гідності

15 вересня колективи інституту спільно з коледжем провели традиційний для цього дня захід – мітинг-реквієм з нагоди 74-річниці з Дня визволення міста Ніжина від фашистських загарбників.

Щороку цю виховну і просвітницьку акцію перед центральним корпусом організовують для першокурсників. Адже саме тут розміщені могили Героя Радянського Союзу Сергія Мохового (з обеліском) та гвардії майора Ізраїля Хайтовича (зі встановленим танком Т-70).

З настановчим словом до студентів звернувся директор інституту Василь Лукач, який наголосив на важливості морального виховання молоді, патріотизмі, необхідності вивчення історії свого народу, без якої дійсно нема майбутнього. І саме цю ідею і несе в собі інститутський музей «Пам’яті і гідності» та програма виховної роботи в цілому. Адже не можна бути гідним громадянином свої Батьківщини, не знаючи її минулого і не шануючи її героїв.

Також з історією військових подій в Ніжині ознайомив присутніх кандидат історичних наук, завідувач кафедри інституту Олександр Сидорович. Нагадаємо. що Ніжин було окуповано 13 вересня 1941 року. У приміщенні технікуму відкрилися тимчасові курси підготовки спеціалістів для сільського господарства. А навесні 1943 року після корінного перелому у війні у центральному корпусі навчального закладу розмістили військовий шпиталь. Після звільнення Ніжина 15 вересня 1943 року від німецьких загарбників у приміщенні технікуму розгорнувся вже радянський військовий госпіталь. Отже, довгих два роки тривала окупація нашого міста. У пам’яті вдячних нащадків назавжди залишаться імена учасників бойових дій: викладачів технікуму механізації та його випускники. Тому квітами і хвилиною мовчання пом’янули всіх загиблих.

А після завершення всі учасники мітингу долучилися до загальноміської урочистої ходи, а студенти інституту мали честь очолити її, несучи знамена міста.

І на останок. День міста святкують у визначний, переломний для міста і його історії день. Деякі міста відзначають його у день заснування або у день надання місту Магдебурзького права. Ми ж, ніжинці, відзначаємо це свято у день визволення від нацистських загарбників. На щастя, ми живемо у вільному місті і самостійно будуємо власну долю. Але наша країна переживає важкий період. Частина нашої території, як і колись, 74 роки тому місто Ніжин, знаходиться під окупацією. Однак, незважаючи ні на що, віримо, що так само як ми зараз відзначаємо день міста у день його визволення від загарбників, свій день міста будуть святкувати мешканці Алчевська і Луганська, Горлівки та Єнакієвого, Дебальцевого і Антрациту. Тому ще раз, зі святом і Слава Україні !

Галина Македон, провідний фахівець

   

Скриньки довіри. Шановні студенти та співробітники! В ​навчальному корпусі інституту постійно діють скриньки довіри, в яких Ви можете залишити свої скарги, зауваження та пропозиції для поліпшення роботи інституту. Всі ваші звернення будуть розглянуті керівництвом інституту.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net