Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ. Недарма, українську мову називають солов’їною, адже вона багата на епітети та її звучання неймовірне. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу. Рідна мова утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього. Навіть, коли українську мову намагалися витіснити, народ завжди зберігав та відстоював право розмовляти своєю мовою. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. З року в рік наша мова збирає все більше справжніх прихильників. Вже з 1997-го року щорічно в Україні святкують День української писемності та мови 9 листопада.
Цьогоріч Україна вперше відзначила День української писемності та мови 27 жовтня. 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня.
Перенесення відзначення події повʼязане з переходом на новоюліанський календар, бо дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у день памʼяті Преподобного Нестора-літописця. Саме з Нестора-літописця починається українська мова за дослідженнями науковців.
В усьому світі українська мова стає все більш популярнішою. У сучасній Україні рідну мову оберігають, вшановують та розвивають. З кожним днем все більше людей бажають говорити українською аби повернутися до мови своїх предків.
27 жовтня в бібліотеці Ніжинського агротехнічного інституту стартував флешмоб з написання радіодиктанту національної єдності присвяченого Дню української писемності та мови який став вже традицією. Цьогорічний Радіодиктант під назвою "Дороги України" написала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав диктант актор театру та кіно, театральний режисер Олексій Гнатковський.
Традиційно в написанні диктанту взяла участь і бібліотека Ніжинського агротехнічного інституту разом зі студенти та викладачами. Радіодиктант – це не тільки можливість перевірити свої знання з української мови та поглибити їх, а й можливість відчути себе частинкою єдиного й великого народу. Це можливість виразити своє ставлення до державної мови та країни.
На абонементі бібліотеки Ніжинського агротехнічного інституту підготовлено літературну виставку де представлені книжки з української мови, цікаві статті на сторінках журналів та газет. Ідучи в ногу з інноваціями в освіті представлено віртуальну виставку: «Моя прекрасна українська мова, найкраща пісня в стоголоссі трав».
ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.
(04631) 2-31-30
vstup@nati.org.ua
АДМІНІСТРАЦІЯ
16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.
.
.
(04631) 2-52-70
natinau@ukr.net