РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників Міжнародної студентської науково-практичної конференції
«Перспективи розвитку аграрної вищої освіти очима молодих науковців»
24 січня 2013 р.
ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»
Учасники Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Перспективи розвитку аграрної вищої освіти очима молодих науковців», яка відбулася за сприяння Національного університету біоресурсів і природокористування України, ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут», Коледжу економіки та фінансів, м.Астана (Республіка Казахстан), Волгоградського державного аграрного університету (Росія), Закладу освіти «Білоруська державна сільськогосподарська академія» (Республіка Білорусь), Поліського державного університету, м. Пінськ (Республіка Білорусь).
ВІДМІЧАЮТЬ:
- Широку участь студентів ВНЗ України та близького зарубіжжя в конференції, яка мала важливе розвиваюче, технологічне, соціальне значення для підготовки висококваліфікованих фахівців-аграрників для потреб АПК.
- Достатню науково-теоретичну спрямованість роботи секцій у цілому, які зосередилися на актуальних проблемах використання техніки й технологій в агропромисловому виробництві; перспективах розвитку енергозберігаючих технологій та поновлюваної енергетики в Україні, економічних аспектах інтеграції науки й виробництва в розвитку АПК України та ролі соціально-гуманітарних і психолого-педагогічних дисциплін у формуванні громадянської свідомості майбутнього фахівця агропромислового комплексу.
- Стан і перспективи наукових досліджень інноваційного розвитку економіки АПВ України характеризується несистемним та достатньо повільним залученням наукових досягнень, відсутністю стабільної нормативно-правової бази, яка відображає питання інноваційного розвитку.
- Соціально-гуманітарні та психолого-педагогічні дисципліни у формуванні громадянської свідомості майбутнього фахівця агропромислового комплексу відзначаються значною кількістю складових, які потребують детальнішого дослідження відповідно до сучасних реалій і вимог часу.
- Питання і завдання наукових досліджень в ефективному управлінні підприємствами України характеризуються несистемним і достатньо повільним залученням наукових досягнень, відсутністю стабільної нормативно-правової бази, яка відображає питання інноваційного розвитку.
- До актуальних проблем організації та проведення студентських наукових досліджень можна віднести:
- відсутність стабільної нормативної бази для ефективного використання сучасної техніки і технологій в АПК;
- порушення взаємозв’язку в системі «навчальний заклад – підприємство»;
- низьку соціальну підтримку молодих фахівців;
- актуалізація уваги науковців на захисті довкілля від техногенного впливу при проектуванні і впровадженні нових механізованих технологій;
- невирішеність питань інвестиційно-кредитного забезпечення управлінських рішень;
- відсутність стабільної нормативно-правової бази для ефективного управління АПК.
Обговоривши актуальні питання, учасники Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Перспективи розвитку аграрної вищої освіти очима молодих науковців»
РЕКОМЕНДУЮТЬ:
- Виступити з ініціативою щодо розробки і прийняття довгострокової соціальної програми підтримки молодих фахівців, випускників ВНЗ.
- Визначити пріоритети технічної політики регіону, яка б забезпечила єдність техніки, технологій та захисту навколишнього середовища.
- Поєднати практичну підготовку фахівців в інституті з діяльністю провідних підприємств агропромислового комплексу та науково-дослідних установ регіону, держави.
- Розглянути можливість упровадження студентських наукових робіт у діяльність навчально-науково-виробничих підрозділів аграрних навчальних закладів.
- Удосконалити систему підготовки та перепідготовки кадрів управлінського менеджменту, визначивши місце в даній системі регіональних вищих навчальних закладів.
- Зосередити увагу на забезпеченні динамічного розвитку регіональних центрів трансферу технологій, розробки системи стимулів і мотивацій для учасників управлінського процесу, які орієнтовані на створення високотехнологічної продукції і послуг.
Учасники Міжнародної студентської науково-практичної конференції «Перспективи розвитку аграрної вищої освіти очима молодих науковців» сподіваються на активну участь державних структур і суспільних організацій у вирішенні актуальних проблем аграрної вищої освіти та науки.