8-9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Від самого початку цієї війни Україна була у центрі збройного протистояння в Європі. Для українців війна розпочалась ще в березні 1938 р. збройною сутичкою бійців Карпатської України з дружніми Німеччині угорськими військами, і закінчилась капітуляцією Японії.

Внесок України у перемогу ліг на плечі народу тягарем неймовірно важких втрат, які він зазнав на фронтах війни: з понад 7 млн. мобілізованих з України близько 3,5 млн. наших земляків полягли в боях, померли від ран або пропали безвісти в лавах Червоної армії. Кожен другий з тих, хто лишився живим, став на все життя інвалідом. Українці воювали проти Німеччини і в складі інших армій та військових частин. Сотні тисяч українців віддали своє життя у боях за визволення Румунії, Польщі, Болгарії, Чехословаччини, Угорщини, Югославії, Австрії. Загалом у другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець. Війна змінила етнічне обличчя українського суспільства та істотно підірвала генофонд.

Наш навчальний заклад також вносив свою частку у спільну боротьбу з ворогом: студенти укладали в ящики снаряди для відправки на фронт, чергували на дахах для попередження пожеж від авіа нальотів; співробітники воювали в лавах Червоної армії – їх подвиг слугує прикладом мужності для наступних поколінь.

Можна по-різному ставитися до тієї війни, по-різному її називати, проте не можна забути подвиг і трагедію нашого народу – його боротьбу, та втрати. Історія вчить, щоб ми не повторювали колишніх помилок, хоча не всі засвоїли її уроки. Сьогодні знову на нашу землю прийшла війна. З колишнім союзником у якості ворога. Знову доводиться брати до рук зброю і ставати в бій. Тепер герої нашого покоління слугуватимуть прикладом мужності для поколінь наступних. І знову серед студентів та викладачів інституту є ті, хто пішов на фронт, ті, хто отримав за свій подвиг нагороди і ті, хто з бою не повернувся.

Проводячи історичні паралелі, перш за все потрібно пам’ятати і поважати тих, хто у найважчий час захищає мирне небо у нас над головою.

Бібліотека Ніжинського агротехнічного інституту представляє виставку, присвячену подіям Другої світової війни. Запрошуємо всіх бажаючих її переглянути.

 

 

MyCounter - счётчик и статистика

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net