Міжнародна науково-практична конференція «Економічна модель сучасності: завдання, виклики, перспективи»

 
РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників Міжнародної науково-практичної конференції
«Економічна модель сучасності: завдання, виклики, перспективи»
6-7 квітня 2017 р.
ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут»
 
Учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Економічна модель сучасності: завдання, виклики, перспективи», яка відбулася на базі ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут», за сприянням Національного університету біоресурсів і природокористування України; ЗО «Білоруська державна сільськогосподарська академія», Республіка Білорусь; ЗО «Поліський державний університет», Республіка Білорусь; Варшавського університету наук про життя, Польща; Словацького аграрного університету, Словацька Республіка; Мендель університету, Чеська Республіка; Індустріально-економічного коледжу імені академіка Г.Г. Сейткасимова, Республіка Казахстан.
 
ВІДЗНАЧАЮТЬ:
  1. Достатню науково-практичну спрямованість роботи конференції, яка зосередила свою увагу на актуальних питаннях економіко-математичного моделювання та інформаційних технологій у фінансах, перспективах розвитку аудиторської діяльності в Україні, податковій політиці, шляхах формування стабільної грошово-банківської системи в Україні, стратегії розвитку підприємств, галузей та регіонів та соціальній політиці держави.
  2. Для стимулювання створення територіальних громад Кабінетом Міністрів України розроблено низки законодавчих ініціатив і фінансових преференцій. Останні потребують прискіпливої уваги у контексті оцінки того, наскільки дієвими виявилися ці механізми у стимулюванні адміністративно-територіальної реформи.
  3. Основними факторами, що забезпечують формування малого підприємництва в аграрній сфері, є відновлення і розвиток сільськогосподарського виробництва, підтримка місцевих товаровиробників, а також створення сільгосптоваровиробникам власної виробничо-комерційної інфраструктури, яка б дала змогу забезпечити зосередження в їх руках всього технологічного ланцюжка від виробника до прилавка і самим одержувати прибуток від реалізації кінцевого продукту. 
  4. Сучасні особисті селянські господарства є результатом тривалого історичного процесу розвитку аграрного сектору, в ході якого вони являли собою об'єкт заходів державної політики, що періодично змінювали вектор і мету. Виділяють три основні етапи становлення особистих селянських господарств.
  5. Демографічний чинник є одним з визначальних для забезпечення стабільного й безпечного розвитку країни, а питання демографічного розвитку слід розглядати як фактор і водночас як результат функціонування держави.

Обговоривши актуальні питання учасники конференції «Економічна модель сучасності: завдання, виклики, перспективи» звертаються до представників влади і науково-педагогічних працівників навчальних закладів та

 
РЕКОМЕНДУЮТЬ:
  1. Одне з головних завдань адміністративно-територіальної реформи – створення самодостатніх із фінансової точки зору територіальних громад.
  2. Активізація протекціонізму регіональних органів влади по відношенню до малих форм господарювання регіону, особливо необхідна перед вступом України до ЄС.
  3. В основу державної політики розвитку особистих селянських господарств має бути закладено ідею стимулювання еволюційного переходу селян від споживчого на товарний спосіб ведення господарської діяльності. Необхідним є внесення змін до чинного законодавства в частині надання товарним селянським господарствам особливого юридичного статусу та фінансових преференцій, зокрема можливості використовувати власні бюджетні відрахування від доходів на заходи, спрямовані на розвиток сільських територій.
  4. Упровадження державної політики, спрямованої на економічне піднесення відповідно до новітніх глобальних тенденцій сталого розвитку, а саме – до моделі «зеленої економіки».
  5. Необхідність поліпшення якості інфраструктури та логістики, інновації при транспортуванні і зберіганні, відновлення родючості земель, екологічно чиста сільгосппродукція, використання затребуваних культур на регіональних і світових ринках, системне об'єднання середнього і дрібного агробізнесу для виходу на експортні ринки.

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу, науковців, аспірантів і студентів «Економічна модель сучасності: завдання, виклики, перспективи» сподіваються на активну участь державних структур і громадських організацій у вирішенні актуальних проблем для реалізації стратегії економічного розвитку України.

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net