21 лютого – святкуємо Міжнародний день материнської мови

21 лютого 2019 року викладачі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін провели для студентів інституту виховний захід, приурочений Міжнародному дню рідної мови, або Міжнародному дню материнської мови.

Дійство розпочала доцент кафедри Вікторія Хомич. Вона розповіла, що це свято відзначається 21 лютого, починаючи з 2000 року. Із 26 жовтня до 17 листопада 1999 року в Парижі проходила ХХХ сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО, на якій було проголошено про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності».

Олександр Сидорович, завідувач кафедри, проінформував про те, що у всьому світі за рішенням ЮНЕСКО метою свята визначено прагнення підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Він зазначив, що у світі функціонує 6 000 розмовних мов світу, із яких близько половині загрожує зникнення, тому організація вважає, що вивчення іноземних мов та збереження багатомовності є ключем до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Потім студенти переглянули відеоматеріали про історію свята. Проте вони й самі були активними учасниками дійства. Наприклад, Костюченко Юлія підготувала презентацію про мовну сімʼю Ніжина. Банга Наталія розповідала про польську мову, Остапенко Максим – ассирійську, Акопян Артур – про вірменську. Були й гості на святі, зокрема учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів м. Ніжина № 2 Борщ Дарія читала польську поезію «Sowa».

Олександр Сидорович,
завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін

 

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10,
навчальний корпус № 1,
навчально-методичний відділ.

 (04631) 2-31-30
 vstup@nati.org.ua

 facebook.com/infoportalnati

АДМІНІСТРАЦІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, буд. 10.

.
.

 (04631) 2-52-70
 natinau@ukr.net